Nowa strona internetowa MPU

Miejska Pracownia Urbanistyczna startuje z nową stroną, aby zapewnić mieszkańcom Poznania lepszy i pełniejszy dostęp do istotnych informacji dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego Miasta.

strona www.mpu.pl - grafika artykułu
strona www.mpu.pl

Nasza nowa strona internetowa ma odświeżony układ oraz przejrzystą nawigację, a przede wszystkim jest responsywna, czyli dostępna na wszelkich urządzeniach mobilnych. Na stronie można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące polityki przestrzennej Miasta Poznania, publikowane w taki sposób, aby były przystępne dla wszystkich. Wśród nowych narzędzi na naszej stronie znajdą Państwo między innymi interaktywną mapę miasta z informacją o uchwalonych lub opracowywanych planach miejscowych w Poznaniu. Wystarczy kliknąć dany obszar, a w pojawią się podstawowe informacje z linkiem do karty konkretnego projektu planu miejscowego. Na górze strony będą mogli się Państwo zapoznać z najświeższymi i najważniejszymi informacjami. Każdy projekt planu miejscowego ma specjalnie przygotowaną kartę projektu, a w niej zawarte są nie tylko wszelkie bieżące informacje, ale również materiały opracowane na potrzeby danego projektu.

Zależy nam, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Właśnie dlatego, jeśli jest taka potrzeba i są takie możliwości, staramy się ilustrować informacje wizualizacjami. Nasze wizualizacje powstają w oparciu o model zabudowy przygotowywany dla każdego projektu planu miejscowego. Maję one zilustrować skalę oraz ogólne parametry planowanej nowej zabudowy, stąd mają charakter schematyczny i nie należy ich traktować jako projektów architektonicznych. We współpracy z Biurem Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania pracowaliśmy nad rozwiązaniami, mającymi nie tylko uprościć dostęp do informacji, ale sprawić aby były one przystępnie i atrakcyjnie przygotowane. Warto tu podkreślić, że nasza nowa strona internetowa jest w pełni kompatybilna z innymi serwisami miejskimi. Dzięki możliwościom nowej strony będziemy publikować wizualizacje projektowe, jak również inne materiały informacyjne (prezentacje, opisy, czy animacje). Na naszej stronie znajdzie się również miejsce dla materiałów filmowych, które dotychczas publikowaliśmy w mediach społecznościowych.

Dotychczasowa strona jest dostępna pod adresem http://www.archiwum.mpu.pl

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej strony!

sieci społecznościowe