Strona mpu.pl wykorzystuje pliki cookie jedynie w celu utrzymania sesji. Nie zbiera informacji o urządzeniu użytkownika, ani jego aktywności. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane na urządzeniu odbiorcy.

Akceptuję
Polityka cookies

   Dzisiaj jest: Sobota, 10 kwietnia 2021 rok HomeMapa stronyKontakt
BIP
Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu
Odwiedź nas na Facebooku!
Odwiedź nas na Facebooku!
20lecie
Wystawa MPU na Międzynarodowych Targach Poznańskich
dodano dnia: 2012-01-03 11:45

Wystawa przygotowana z okazji Dwudziestolecia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w styczniu tego roku będzie prezentowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście wschodnie - antresola). Wystawa przedstawia nie tylko historię i dorobek Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, ale również w przystępny sposób przekazuje podstawowe informacje o zasadach planowania przestrzennego. Na wystawie prezentowany jest także wybór najciekawszych projektów poznańskich urbanistów. Celem tej wystawy jest promowanie czynnego udziału mieszkańców Poznania w polityce przestrzennej miasta.

Serdecznie Zapraszamy!

Drzwi Otwarte w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej
dodano dnia: 2011-12-05 12:52

W dniu 13 grudnia o godz. 10:00 w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu odbędą się Drzwi Otwarte dla studentów architektury Politechniki Poznańskiej. W programie przewidziana jest prezentacja na temat struktury organizacyjnej i systemu pracy poznańskiej Pracowni oraz oprowadzka po siedzibie MPU. 

Serdecznie Zapraszamy! 

Wystawa MPU na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej
dodano dnia: 2011-12-05 12:46

Od 5 grudnia wystawa przygotowana z okazji jubileuszu dwudziestolecia istnienia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu prezentowana jest w siedzibie Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej (ul. Nieszawska 13c, hol główny). Wystawa przedstawia nie tylko historię i dorobek MPU, ale również w przystępny sposób przekazuje podstawowe informacje o zasadach planowania przestrzennego. Wystawa prezentuje także wybór najciekawszych projektów poznańskich urbanistów.

Serdecznie Zapraszamy! 

Akademia Małego Urbanisty
dodano dnia: 2011-11-29 11:20
We wtorek 22 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu odbyła się Akademia Małego Urbanisty (projekt ‘Otwarta Firma 2011’). Grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu w Poznaniu zapoznała się z codzienną pracą miejskiego planisty. Dzieci wysłuchały prezentacji na temat pracy poznańskich urbanistów, a następnie zostały oprowadzone po siedzibie poznańskiej Pracowni. Na koniec wszyscy uczestnicy Akademii Małego Urbanisty wzięli udział w konkursach i zabawach, których tematem przewodnim była wiedza o rodzinnym mieście. 


Wystawa MPU na terenie Term Maltańskich w Poznaniu
dodano dnia: 2011-11-04 10:47

Od początku listopada wystawa przygotowana z okazji Dwudziestolecia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej jest prezentowana na terenie Term Maltańskich w Poznaniu (I piętro, taras widokowy części sportowej). Wystawa przedstawia nie tylko historię i dorobek Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, ale również w przystępny sposób przekazuje podstawowe informacje o zasadach planowania przestrzennego. Na wystawie prezentowany jest także wybór najciekawszych projektów poznańskich urbanistów. Celem tej wystawy jest promowanie czynnego udziału mieszkańców Poznania w polityce przestrzennej miasta.

 

Serdecznie Zapraszamy!

 

Wystawa MPU na terenie Portu Lotniczego Ławica-Poznań
dodano dnia: 2011-09-28 12:38

Wystawa przygotowana z okazji Dwudziestolecia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w październiku tego roku będzie prezentowana na terenie Portu Lotniczego Ławica-Poznań im. Henryka Wieniawskiego (taras widokowy). Wystawa przedstawia nie tylko historię i dorobek Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, ale również w przystępny sposób przekazuje podstawowe informacje o zasadach planowania przestrzennego. Na wystawie prezentowany jest także wybór najciekawszych projektów poznańskich urbanistów. Celem tej wystawy jest promowanie czynnego udziału mieszkańców Poznania w polityce przestrzennej miasta.

Serdecznie Zapraszamy!

Wystawa MPU na Międzynarodowych Targach Poznańskich
dodano dnia: 2011-08-24 14:10

We wrześniu 2011 Wejście Wschodnie stanie się miejscem prezentacji najciekawszych realizacji Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Wystawę na antresoli będzie można zobaczyć także w styczniu podczas targów Budma

xx_lat-logo-002.jpg


W tym roku Miejska Pracownia Urbanistyczna obchodzi swoje dwudziestolecie. Ważnym elementem programu jubileuszowego są inicjatywy na rzecz mieszkańców. Jednym z działań  jest wystawa przygotowana z okazji jubileuszu. Ekspozycja przedstawia nie tylko historię i dorobek Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, ale również w przystępny sposób przekazuje podstawowe informacje o zasadach planowania przestrzennego. Na wystawie prezentowany jest także wybór najciekawszych projektów poznańskich urbanistów.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, jedynie w czasie trwania targów przed obejrzeniem prac należy zakupić bilet wstępu na trwające targi.

Inauguracja wykładów otwartych oraz wystawy MPU
dodano dnia: 2011-07-15 10:08
We współpracy z Centrum Kultury Zamek Miejska Pracowania Urbanistyczna w Poznaniu przygotowała cykl wykładów otwartych dla mieszkańców Poznania. Wykłady dotyczyły problematyki planistyznej oraz polityki przestrzennej miasta. Pierwszy wykład odbył się 27 kwietnia tego roku w 'Sali pod Zegarem', a wygłosiła go Pani Dyrektor Elżbieta Janus. Wraz z inauguracją odbyło się uroczyste otwarcie wystawy dotyczącej Dwudziestolecia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Oto wybór zdjęć z tego wydarzenia...Wystawa z okazji Dwudziestolecia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu
dodano dnia: 2011-07-04 09:56

Zapraszamy do obejrzenia wystawy przygotowanej z okazji Dwudziestolecia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu. Od początku lipca wystawę można zobaczyć w holu głównym Urzędu Miasta Poznania na ul. Libelta 16/20, gdzie będzie prezentowana do końca tego miesiąca.

Serdecznie Zapraszamy!

Zakończenie cyklu wykładów otwartych z okazji Dwudziestolecia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu
dodano dnia: 2011-06-20 14:17

We wtorek 21 czerwca odbędzie się kolejny wykład z cyklu ‘Polityka przestrzenna miasta Poznania’, organizowanego wspólnie przez Miejską Pracownię Urbanistyczną w Poznaniu oraz Centrum Kultury ‘Zamek’. Wykład pt. ‘Planowany układ transportowy Poznania’ poprowadzi Pan mgr inż. Aleksander Deskur.

Wykład odbędzie się w Holu Balkonowym (I piętro) w CK Zamek (ul. Św. Marcin 80/82)

o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Serdecznie Zapraszamy!